Блог

Чорно-біла кухня

Чорно-білі фасади добре підходить для кухонь різних стилів. Контрастні монохромні поєднання можуть не лише надавати інтер'єру строгість, а й робити його затишним – все залежить від співвідношення кольорів та деталей оформлення.

Переваги чорно-білих кухонь:

1. Дозволяють створити стильний монохромний інтер'єр. Така гама не виходить із моди, залишаючись стильною та актуальною.

2. Підходять для приміщень будь-яких розмірів та меблів різних планувань. Можна використовувати таке поєднання кольорів для маленької або просторої кімнати.

3. Можуть приховувати вади приміщення. Дизайн із чорно-білими акцентами можна використовувати для того, щоб візуально збільшити кімнату або злегка «підняти» стелю. Наприклад, якщо у кухонного гарнітура верх білий, а низ чорний – це розвантажить верхню частину приміщення та візуально збільшить його розміри. Такий прийом можна використовувати в маленьких кухнях або студіях, в яких невелика кухонна зона об'єднана з вітальнею.

4. Легко поєднуються з іншими кольорами. Універсальність дизайну із чорно-білою монохромною гамою дозволяє використовувати його практично з будь-якими яскравими акцентами: червоним, зеленим, помаранчевим тощо. Чорний і білий також добре поєднуються з нейтральними світлими відтінками: наприклад, з бежевим або світло-сірим.

Дизайн кухні в чорно-білому кольорі також накладає деякі обмеження, які варто враховувати під час замовлення меблів. Так, і на білому, і на чорному фасаді добре видно забруднення, тому такі гарнітури потрібно ретельно доглядати. Крім того, в монохромному дизайні помітні недоліки матеріалів, тому для фасадів кухонних меблів краще обрати МДФ із якісним покриттям: наприклад, акриловим або фарбованим.

Якщо в обробці переважає чорний, інтер'єр може виглядати похмурим, тому важливо стежити, щоб у кімнаті залишалося достатньо світла. Також варто відзначити, що гарнітури з темним верхом і контрастним білим низом виглядають важко, особливо в маленьких приміщеннях. Щоб уникнути цього ефекту, використовуйте чорний для нижнього ряду кухонних меблів, а світле оздоблення – для верху.